"Ми раді вітати Вас на нашому сайті!"
Меню сайту
Корисні посилання
Свята та події
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Архів записів
Головна » 2018 » Січень » 22 » День Соборності України
16:37
День Соборності України

Все, що мрiялось вiками,
Сповнилось, настало!
«Ще не вмерла Україна» —
Гордо прозвучало.

      22 сiчня день Соборностi Украни, це свято відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в1919 році. 99 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинності з 1999 року. Так трапилось, що на протязi багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськi землi належали багатьом державам: найбiльше Росiї, Литвi, Угорщинi, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi. 22 сiчня I919р. у Києвi на площi святої Софiї вiдбулося урочисте проголошення злуки УНР i ЗУНР.
В Яготинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 до дня Соборності України була проведена урочиста лінійка «22 січня- День Соборності». Учні 9-11 класів взяли участь у усному журналі «Україна- це ми». В шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку «». Учні 1- 4 класів взяли участь в акції «Діти єднають Україну», організованою учнівським самоврядуванням. Для  учнів 5-11 класів лідерами шкільного самоврядування були проведені інформаційні хвилинки «Україна - єдина».
      Здобутки  попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.

 

Переглядів: 76 | Додав: AndriyS2012 | Рейтинг: 0.0/0