"Ми раді вітати вас на нашому сайті!"

Меню сайту
Корисні посилання














Свята та події
Форма входу
Архів записів

Історія бібліотеки

Історія бібліотеки

Бібліотека... Тиша... І століття.

Історія... І тисячі книжкових див,

Благословляєм вас на довголіття,

Всіх тих, хто труд цей славний полюбив.

Історія шкільної бібліотеки – це насамперед історія школи в цілому. Досліджуючи історію школи та бібліотеки, школярі гуртка «Пошук» виявили, що в 2002 році виповнилось 100-річчя з часу відкриття школи в с. Лісниках. Із спогадів старожилів міста відомо, що навчання в школі здійснювалось за кількома книгами, які лежали на столі у вчителя. Учитель читав вголос, а діти слухали і запам’ятовували.

Невідомо, хто працював в бібліотеці перед Великою Вітчизняною війною.

Після війни, бібліотеки (окремого приміщення ) в школі не було.Бібліотека з’явилась трішки пізніше, напочатку 50-х років.Під бібліотеку відвели невеличку кімнату в кутку шкільного коридору, з одним вікном.Але за книгами школярі ходили регулярно.Там учнів зустрічала привітна жінка – бібліотекар Людмила Андріївна Картушина. Літератури було обмаль. Навіть, і на чергу записувались, якщо було потрібно.

У 60-ті роки бібліотекарем школи була призначена Нона Євгенівна Дубовик. На той час Яготинська середня школа №1 розміщувалась в одноповерховому будинку. Бібліотека знаходилась у головному корпусі школи і займала одну невеличку кімнату біля учительської.Книги розміщувались на саморобних дерев’яних стелажах і в стареньких шафах. Книги були розставлені за алфавітом прізвищ автора.

У 1971 році середня школа № 1 отримала від держави дарунок – нову школу. Красень-будинок у три поверхи із світлими класами, спортзалом, бібліотекою.

Бібліотеку розмістили на другому поверсі школи, (де вона знаходиться до цього часу). Загальна площа приміщення 64 кв.м .Вона гостинно відкрила двері школярам, вчителям, батькам.

На 21.09.1978 р. бібліотечний фонд становить 8290 книжкових одиниць. В 1977 році виходить постанова Ради Міністрів СРСР «Про перехід на безкоштовне користування підручниками учнями загальноосвітніх шкіл». Бібліотекар Наталя Миколаївна Даниленко  створює  фонд шкільних підручників.

На початку 80-х років у школі навчалося 850-900 учнів. Кількість читачів зростає. Школі потрібен був ще один бібліотекар.Ним стає Віра Петрівна Коротун, потім Лариса Йосипівна Сорока, а згодом Вікторія Анатоліївна Кудря. Бібліотекарі тісно співрацюють з учителями, вихователями груп продовженого дня.

У серпні 2003 року Вікторія Анатоліївна переходить на посаду вчителя початкових класів. Бібліотекарем стає Кукшина Раїса Михайлівна, яка в школі попрацювала 25 років вчителем початкових класів. Вона продовжує традиції своїх попередників.

З першого вересня 2010 року бібліотекарем призначено Лисюк К. І. На даний час читачами бібліотеки є 430 учнів та 50 працівників школи. Фонд бібліотеки налічує: художньої літератури – 17830 екз.; підручників – 9500екз..Література різноманітна за змістом – художня, методична, науково-популярна, суспільно-політична, краєзнавча, природнича.

Фонд бібліотеки в наш час постійно поновлюється підручниками, а художньою літературою – обмежено. Свою роботу шкільна бібліотека намагається скерувати так, щоб всіляко сприяти у забезпеченні навчально-виховного процесу школи, підняти імідж бібліотеки як інформаційного центру школи.

Тематика виставок у нашій бібліотеці така: «Любіть Україну, як сонце любіть», «Дивосвіт рідного слова», « Наш любий Кобзар», «Історична доля України», «Років тих не померкне слава», «Таланти рідного краю», «Казковий дивограй» і т. д.

Бібліотека має гарний вигляд і затишний інтер’єр.

Головне завдання нашої бібліотеки полягає в тому, щоб використовуючи різноманітні форми роботи з книгою, виховувати творчо мислячих, висококультурних громадян України, розвивати інтерес до систематичного читання.

Світи і сіяй, рідна «перша» школо! Нехай книга і надалі збагачує життя учнів та випускників твоїх, вчить їх державності, стає вінком у широкий світ бурхливого житейського моря.