"Ми раді вітати Вас на нашому сайті!"
Меню сайту
Корисні посилання
Свята та події
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Архів записів

Новини бібліотеки

 

Українську рідну мову

В дар дали мені батьки.

Берегти її, плекати

Будем всюди й повсякчас,

Бо ж єдина – так як мати –

Мова кожного із нас.

9 листопада – День української писемності та мови. Це свято вшановує вся наша держава. Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати нашу рідну мову, бо вона – життя духовного основа. Опановувати мову людина починає із дня народження. Спочатку – прислухається до слів матері, рідних, згодом вимовляє звуки, склади, слова. Протягом життя – змалку і до останнього подиху – людину супроводжує мова. Наша мова прекрасна, бо писалась людьми із гарячими серцеми: Л. Українкою, М. Рильським, П. Тичиною, В. Симоненком, Т. Шевченком, І. Франком та багатьма іншими митцями. Вони всі прагнули, щоб мова огорнула всю Україну», такими словами розпочала мовознавчий турнір «Бринить, співає наша мова...» бібліотекар Лисюк К. І. з учнями 5-А класу (класний керівник Матвійок Л. В.).

Свято пройшло у вигляді мовних конкурсів. Учасники із задоволенням розгадували загадки, складали прислів’я, приказки, фразеологізми, декламували напам’ять вірші. Підсумовуючи захід, класний керівник Матвійок Л. В. закликала учнів стати гідними синами й дочками тих, хто в найтяжчих випробуваннях зберіг рідну мову й передав її нам. Знати, берегти, збагачувати велике духовне надбання народу – рідну українську мову, бо мова – основа духовного життя, втрата її, за словами Панаса Мирного, «смерть для його душі».

 


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя
-Добридень, доброго здоров’я, здоровенькі були, здорові будьте! Так із давніх-давен люди вітають одне одного й зичать здоров’я. Що таке здоров’я? Чому люди так багато про нього говорять, завжди його бажають?

«Без здоров’я і мудрість
Незавидна, і мистецтво бліде,
І сила в’яне, і багатство без
Користі, і слово без сили...» Герофіл

Так. Здоров’я – це найбільше багатство людини. Без здоров’я людина не може бути щасливою. Воно потрібне всім, щоби радіти й насолоджуватися життям. Здоров’я залежить від того, як ви поводитися, що їсте, як виконуєте режим дня, як умієте товаришувати. Недаремно в народі кажуть: «Здоров’я треба вміти берегти, бо його не купиш ні заякі гроши».

Здоров’я людини залежить від багатьох чинників. Учені дослідили, що на 10% здоров’я залежить від системи охорони здоров’я, на 20 % - від спадковості, на 20% - від стану довкілля і аж на 50% - від умов життя праці, від ставлення людини до нього.

«Немає друга, подібного здоров’ю,
Немає ворога, подібного хворобі»
(Староіндійське висловлювання)

На жаль, стан здоров’я дітей і Україні щороку погіршується, а кількість здорових учнів постійно зменшується. Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекцій, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення та розвитку культури здоров’я.

До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблеми соціального здоров’я молоді долучається й шкільна бібліотека. Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в Яготинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 пройшов за таким планом:

 

Конкурс-вікторина «Корисна та шкідлива їжа»

бібліотекар Лисюк К. І.
1-А кл., класовод Мосьпан Л.П.

Оформлення тематичної полички «Здоровий спосіб життя – норма життя»

бібліотекар Лисюк К. І.

Бібліотечний урок «Твоє здоров’я у твоїх руках!»

8-А кл., класний керівник Савенко С. В.,
бібліотекар Лисюк К. І.

Усний журнал «Шкідливі звички. Як їм протистояти?»

9-А кл., класний керівник Бондарєва Г. Я.,
бібліотекар Лисюк К. І.

Виховна година «Здоровим бути модно або Казки про здоров’я на новий лад»

5-Б кл. класний керівник Тимінько Л. М. бібліотекар Лисюк К. І.

«СНІД – небезпечна хвороба»

10 кл., класний керівник Шевченко Л. М.
бібліотекар Лисюк К. І.

Підготовка і розповсюдження рекомендаційних списків (у вигляді буклетів, закладок), «Ім’я біди – наркотик», «Знайте правду про СНІД», «Алкоголь – це небезпечно», «Курити – здоров’ю шкодити», «Молодь обирає здоровий спосіб життя», «Харчові добавки та їх вплив на організм людтни».

бібліотекар Лисюк К. І. , актив шкільної бібліотеки

Книжкові виставки:
«Зупинись! Подумай!»;
«Здоров’я – найцінніший скарб. Бережи його!»

Бібліотекар Лисюк К. І.

«Життя само по собі – ані благо, ані зло; воно вмістилище і блага, і зла, зважаючи на те, на що ви самі його перетворете», висловом М. Монтена, під час Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя», розпочався усний журнал «Шкідливі звички. Як їм протистояти?» у 9-А класі (класний керівник Бондарєва Г. Я.), де учні ознайомилися з основними поняттями – «звичка», «шкідлива звичка». За допомогою презентації бібліотекар Лисюк К. І. допомогла дітям більше дізнатися про шкоду, якої зазнають організм і психіка від вживання тютюну, алкоголю та наркотиків. Більшість із них задумалися над тим, що чекає їх у майбутньому, якщо вони будуть курити, вживати спиртне або наркотичні речовини. Чому необхідно ставитися з повагою до свого організму та поважати здоров’я оточуючих? Та пам’ятати: здоров’я – це справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. Жити здоровим життям.

Під час перерв учні початкових класів, із допомогою бібліотекаря Лисюк К. І., ознайомилися з виставкою «Здоров’я – найкращий скарб. Бережи його!» Як уникнути хвороби й що таке здоровий спосіб життя – про це розповідають нам дуже цікаві книги із серії «Невідомий світ» А. Алотона. Школярі, мандруючи з Макрофагом та його друзями, клітинами їх організму, від однієї книги до іншої зрозуміли, що завжди потрібно слідкувати за своїм здоров’ям, берегти його. Багатьом із читачів захотілося взяти одну із книжечок додому , щоб ще раз переглянути малюнки, прочитати її сетричці, братику, батькам та поділитися враженнями про прочитане. Адже здоров’я потрібно всім.

У 5-Б класі (класний керівник Тимінько Л. М.) була проведена виховна година «Здоровим бути модно або Казки про здоров’я на новий лад», де ведучі Комомієць Т. Та Діордієва Ж. побажали всім здоров’я і запросили разом із Здоров’ям (Самсонов А.) зустріти героїв українських казок та обговорили що шкодить здоров’ю, а що ні. Зайчик (Вовнянко К.) та Колобок (Купрін Н.) порадили звернути увагу на правильне харчування. Дві мишки Круть (Ігудін О.) та Верть (Ринжук Д.) отримали пораду від Здоров’я як уникнути агресії та жити в мирі, Ведмедик (Калита А.) та Півник (Линник В.) просили поради вивести шкідливі вади. До них приєдналася Лисичка (Шульга ) і Вовк (Свестун А.), які теж хотіли прогнати погані звички. На завершення Ріпка (Савчук О.) наголосила, що здоров’я залежить від кожного з нас. Хто здоровий, той долає всі вершини і все в житті йому вдається. Здоровим бути модно. І з нею погодилися всі учні класу. Адже за гроші здоров’я не купити. Берегти його треба з дитячих років.

Під час місячника завітали у шкільну бібліотеку наші першачки (1-А кл.,класовод Мосьпан Л. П.), де за допомогою презентації «Шкідливі продукти харчування» зрозуміли, що цукор, хімічні добавки і фарбники, які містяться в жувальних цукерках, «чупа-чупсах» у великих кількостях, завдають удару по організму. Чіпси – це ніщо інше, як суміш вуглеводів і жиру, в оболонці фарбників і замінників смаку. «Мівіна» -смачна, поживна, але над «дивом» свого часу довго попрацювали хіміки, нічого не залишивши з натуральної муки. Далі діти взяли участь у конкурсі-вікторині «Корисна та шкідлива їжа», де майже всі вони зробили правильний вибір. Адже все, що ми їмо впливає на наше здоров’я. А здоров’я –найбільша цінність, говорить народна мудрість.


«Книга – це велике диво, приголомшливий винахід людства. Вона знайома кожному із нас, завжди під рукою, тому ми настільки звикли до цього дивного створіння, що рідко замислюємося над його цінністю», - такими словами розпочала Всеукраїнський місячник  шкільних бібліотек бібліотекар Лисюк К. І.

На відкриття Місячника 2015 року учні 7-х класів (класний керівники Бондарєва Г. Я. та Костенко Л. С.) завітали на святкове вооk-шоу «Книжковий БУМ». Гарний настрій, розваги та веселощі супроводжували їх протягом свята. Але діти прийшли не тільки розважатися та позмагатися, а ще й показати свої знання в «Літературному базарі», вікторині «Книга – твій друг», конкурсі «Старі книжки про головне», «Чи уважний ти читач?» і т. д.

Шкільна бібліотека – це справді книжкове королівство, в якому живуть різні книги та їхні герої. А щоб в тому переконатися учні других класів ( класоводи Радіонова Н.Г. та Перетятько Н. М.) завітали на бібліотечну годину «Книжечка шукає друзів», де «Книжечка» подорожувала від хати до хати, шукаючи діток, які люблять читати. Виявилося, що діти полюбляють читати і навіть мають свої домашні бібліотеки. Далі мандрівка продовжилася веселою, захоплюючою грою: «Підбери пару», «Склади вірш». А на закріплення провели конкурс «Чого не можна робити в поводженні з книгою?», де виховували дбайливе ставлення до книги.

На передодні дня Покрови та дня Захисника Вітчизни у 6-х класах         ( класний керівник Савенко С. В. та вчитель історії Черко Н. П.) був проведений брейн - ринг «Україно моя – я для тебе на світі живу», де учні розширили свої знання про географічне розташування України, бажання вивчати історико-культурну спадщину України. У головоломці «Символи України» діти відшуковували народні та державні символи, розповідаючи про них. За допомогою чотирьох підказок їм вдалося відгадати, що знаходиться в «Чарівному кошику» ( це – калина і яйце). Вчителька Савенко С. В. згадала про «Небесну сотню», воїнів АТО, що таке патріотизм та мужність. На закінчення заходу діти стали у коло єднання, взявшись за руки, де промовили такі слова:

«Ми в серцях розтопимо лід,

Штучно створені зруйнуємо стіни!

Так, ми різні – Південь, Захід і Схід,

Та всі разом народ України!»

 

Учні 3-Б класу ( класовод Цибуля Н. М.) зробили невеличку подорож у світ казки, побувавши на таких станціях як «Загадкова», «Вікторіана», «Угадай-но», «Бліцтурнір». За кожну правильну відповідь команда одержувала жетон ( квіточку, листочок) і прикрашала своє деревце. Обидві команди («Кмітливі» та «Допитливі») показали своє уміння орієнтуватися в книжному світі, за персонажами згадувати знайомі казки. В нашому випадку перемогла «дружба».

«…Не витримав цього неподобства стелаж, нахилився – й усі книжки попадали на підлогу. А їхні герої розлетілися, хто куди…», такими словами розпочалась мандрівка учнів 4-Б класу ( класовод Ковальова Л. О.) до країни Читландії. Шлях до чарівної країни пролягав через казковий лабіринт, далі постало завдання перебратися через море та повернути нашого «мандрівника» до своєї домівки. Прямуючи далі, діти помітили чарівну яблуню з плодами-загадками. Але на цьому подорож не закінчилася,на їх шляху появилися незвичайні приклади, де замість цифр – букви. Учні-грамотійки швиденько розв’язали  і цікаве прочитали: «Казковий вечір» - наша улюблена газета».

 

Всеукраїнський Місячник пройшов на високому емоційному рівні. Читачі закріпили свої знання тим, що ще раз перегорнули сторінки книг, отримали задоволення від зустрічі із улюбленими книжковими героями, навчились орієнтуватись в бібліотечному просторі та збагатили свій словниковий запас. А також говорили про своє ставлення до книги, як духовного наставника, джерела знань, відданого друга.


Тиждень Книги

Ведучий

Увага! Увага!

Спішіть, поспішайте!

І зали святкової не проминайте.

На вас тут чекає багато утіх.

У гості нас казочка просить усіх

                          Ведуча

                                                                     Всіх, хто уміє читати й писати,                 

                                                                         Думати любить і міркувати,

                                                                 Правильну відповідь вмить відшукати,

                                                                      Можем у казку з собою ми взяти.

                                                                                   Бібліотекар

Добрий день, любі діти! Бачу, що ви дуже чемні і виховані школярики. Тому ми вам приготували справжній сюрприз.

Сьогодні незвичайний день. Ми вирушаємо до чарівної країни Книг. А потрапити туди зможе лиш той, хто любить книжки і добре знає літературних героїв.

Зізнавайтеся, хто любить книжки?

Ведуча

Зустрічайте й привітайте,

 І гостей наших впізнайте. 

(Під веселу музику до зали заходять герої  казок: Котигорошко, Телесик, Оле-Лукойє, Баба-Яга)                

Оле-Лукойє

Зачекайте, куди ви так поспішаєте?

Телесик

Нема часу на розмови,

Поспішаєм ми до школи

В школі цій сьогодні свято.

І дітей прийшло багато.

Котигорошко

Вчать їх там, що треба знати,

Як поводити себе.

Як не пустувать ніколи,

Чемним бути, не лінитись.

На самі "12” вчитись.

Баба-Яга

Доброго дня, милі й хороші,

Хлопці й дівчата, рум'яні й пригожі.

Я добра й ласкава бабуся.

Відгадайте, як я звуся?

Була колись я дуже злою.

Лякали всі діток Ягою.

Тримала чорного кота.

Ах, я тепер уже не та.

Давним-давно я вже на пенсії,

І не літаю на мітлі.

Як сумно жить самій у лісі.

Тому й прийшла до вас сюди.

Кривенька качечка

Сорока-білобока на весь ліс оголосила, що у вас сьогодні розпочинається  Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Мальвіна

Просимо вашого дозволу цей тиждень побути у вашій школі. Ми приготували для вас багато цікавого.

Буратіно

Пропонуємо діяти ось за таким планом.

(Дістає кілька конвертів. Казкові герої розносять їх по класах.)

Ведучі зачитують план проведення тижня дитячої книги.

Ведуча

Увага! Увага! Тиждень дитячої книги вважається відкритим! Книжки запрошують нас у гості .

 

 

 

Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2015

       

              Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних весняних канікул, яке пов’язане з книгою. Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника, від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури.

 Наша книгозбірня  вже традиційно запрошує юних читачів на це свято в кінці березня. Тож для наших читачів це свято  читання ще попереду.

В рамках Тижня шкільна бібліотека пропонує своїм юним користувачам ряд заходів:

 1.  «З книгою жити — з добром дружити». Відкриття Тижня – 23.03

 2.  День нових книг «Познайомимося! Ми новенькі!» - 23.03

 3.  Вікторина-конкурс «У світі казок» - 24.03

4.  Брейн-ринг «Світ моїх казок» - 25.03

5.  «Казкові герої із мультфільмів» - виставка розфарбовок -27.03

6.  Посвята в читачі «Сторінками улюблених книг» - 26.03

7.  «Дім без книги, як день без сонця» - підсумок Тижня – 27.03

 Протягом тижня юні користувачі отримають багато корисної інформації, здійснять своєрідну мандрівку до неосяжного всесвіту цікавих та корисних книжок.

                Ти можеш із другом своїм посваритись,

                І навіть образившись тиждень мовчать,

               А книжка не сердиться, книжка не злиться,

               Вона лиш добра тебе буде навчать.

 

                    Чекаємо Вас на нашому святі!             

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                              «Книжка – найвища «річ у світі,

                                                                          бо це майже людина,

                                                                          навіть іноді вища від людини».

                                                                                                           ( С. Вавилов)

         Щорічно в системі освіти, з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття й престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в  Україні, з 01 по 31 жовтня був організований Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

         Шкільна бібліотека взяла активну участь у проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Перший Місячник проходив під гаслом: «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти», метою якого є об’єднання духовних і інтелектуальних ресурсів школи для розвитку шкільної бібліотеки як каталізаторів процесів виховання, освіти та розвитку дітей й юнацтва.

         Для утвердження значення бібліотеки на шкільному рівні були організовані різноманітні заходи (детальніше)

 

3-А клас Урок з основ здоров'я

Акція Подаруй бібліотеці

Бібліотечна година Найкращі бібліотеки світу

Бібліотечний урок Біля книжкової полиці

Брейн-ринг Що ти знаєш про книгу?

Екскурсія в бібліотеці

Заочна подорож пам'ятними місцями

Книжкова виставка Книги-ювіляри

Літературна година

Читання та обговорення книги